Výuka - Třídní kniha
<< Klikni pro zobrazení obsahu >> Navigace: Webová aplikace > Výuka > Výuka - Třídní kniha |
Učitelé mohou ve Webové aplikaci zapisovat do elektronické Třídní knihy. V hlavní nabídce vybereme Výuka a Třídní kniha nebo v Rychlé navigaci v levé horní části zvolíme Zápis aktuální hodiny
Zobrazí se rozvrh na aktuální den. Na následující den se přesuneme pomocí , na předchozí pomocí . Můžeme si také den vybrat z kalendáře .
Symbol klíče upozorňuje na poslední hodinu v místnosti.
Pokud výuka probíhá ve více skupinách (respektive ve skupině složené z žáků více tříd), pak po volbě Skupiny odděleně lze do třídní knihy zapisovat pro každou skupinu (respektive pro každou třídu) zvlášť.
spojený zápis |
oddělený zápis |
U vybrané vyučovací hodiny můžeme na záložce Zápis hodiny zapsat výuku. Číslo hodiny můžeme pomocí nastavit o jednu větší než předcházející nebo zapsat ručně. Pomocí tlačítka Vybrat příznak můžeme v nově otevřeném okně vybrat jeden či více příznaků k hodině. Téma hodiny můžeme pomocí také načíst z předcházející hodiny. Pokud používáme Tematické plány, pak můžeme téma hodiny načíst z nich . Nabídka z Tematických plánů je dostupná i pro suplujícího učitele. Můžeme zapsat poznámku, která bude v rozvrhu přístupná i rodičům a žákům, a interní poznámku. Ve spodní části vidíme zápis předcházející hodiny. Poznámka: Při zápisu vidíme historii 5 předcházejících hodin a to jak témata hodin, tak přehled chybějících žáků.
Zápis nezapomeneme Uložit. Již zapsanou hodinu můžeme tlačítkem v pravém horním rohu upravit.
|
Zápis výuky - týdenní třídní kniha
Na základní škole se obvykle u tříd prvního stupně téma zapisuje pro celý týden, nikoli pro jednotlivé hodiny, jako na druhém stupni či na střední škole. Pokud je u třídy v Třídní knize nastavena Třídní kniha pro 1. stupeň ZŠ, pak v Zápisu hodiny můžeme Téma hodiny zapisovat do týdenního zápisu. Pokud používáme Tematické plány, pak můžeme téma hodiny načíst z nich . Pomocí volby Zapsat konkrétní hodinu můžeme i zde zapsat denní zápis a tlačítkem u Téma hodiny ho přidat do týdenního zápisu.
Zápis nezapomeneme Uložit. Již zapsanou hodinu můžeme tlačítkem v pravém horním rohu upravit.
|
U vybrané vyučovací hodiny můžeme na záložce Docházka zapsat absenci v hodině. Bude již označena absence v předcházejících hodinách a také předem omluvená absence třídním učitelem. Ikona označuje plnoletost žáka. Nejrychleji můžeme zadat absenci načtením absence zadané v předcházející hodině - Kopírovat vše z předchozí . Vybereme typ absence ( absence zatím bez známé příčiny, pozdní příchod, dřívější odchod, nezapočtená, učitel s právem omlouvat (zpravidla třídní učitel) pak i omluvená, neomluvená, distanční výuka). Kliknutím do čtverečku vpravo vedle jména absenci zadáme. Omylem zadanou absenci můžeme pomocí zrušit. Absence se ihned zapíše a stránka se znovu načte. Zadáme absenci u žáků a potvrdíme tlačítkem Uložit.
|
U vybrané vyučovací hodiny si můžeme na záložce Domácí úkoly zobrazit zadané domácí úkoly a zapsat další domácí úkol.
V tlačítku Domácí úkoly třídy vidíme počet všech aktuálně zadaných domácích úkolů žáků. Po kliku na tlačítko Domácí úkoly třídy se zobrazí jejich seznam - kdy byl úkol zadán, kdy se má odevzdat, z jakého předmětu a kolik žáků má úkol zadán Již zapsaný domácí úkol můžeme pomocí tlačítka smazat, pomocí tlačítka upravit. Pokud se jednalo o úkol s elektronickým odevzdáním, pak u žáka vidíme uzavřenou obálku - žák úkol odevzdal, ale my ho ještě nezkontrolovali, otevřenou obálku - úkol jsme již zkontrolovali a odsouhlasili nebo zaslali žákovi na dopracování. Kliknutím na symbol obálky můžeme úkol zkontrolovat, odsouhlasit nebo poslat připomínky. Po uplynutí data, do kterého mohou žáci úkol odevzdávat, úkol uzavřeme - zaškrtneme Považovat za ukončený.
Pomocí tlačítka Nový úkol můžeme zadat další domácí úkol. Zapisujeme text úkolu, poznámku pro učitele, datum zadání (předvyplněno je datum vyučované hodiny), datum vypracování (předvyplněno datum následující hodiny), seznam žáků, pro které je úkol určen (předvyplněn seznam žáků přítomných na hodině) můžeme upravit pomocí tlačítka nad seznamem, a typ úkolu. Typy mohou být dva, první je informativní domácí úkol, u něhož se nevytváří speciální záznam o vypracování, úkol se automaticky zobrazuje jen do doby vypracování. Druhý typ je s evidencí vypracování žáky. U tohoto typu je nutno zadat, kteří žáci úkol vypracovali zaškrnutím vedle jména žáka, případně u všech žáků pomocí tlačítka vpravo nad seznamem žáků. Po uplynutí data, do kterého mohou žáci úkol odevzdávat, úkol uzavřeme - zaškrtneme Považovat za ukončený. U úkolu s evidencí vypracování navíc můžeme zvolit možnost s elektronickým odevzdáním. Přehled všech zadaných domácích úkolů si můžeme zobrazit z nabídky Výuka, Domácí úkoly. Viz také |
Třídní učitel může při zápisu do Třídní knihy zadat nebo editovat pořádkovou službu.
Prostřednictvím ikony otevřeme nabídku jednotlivých týdnů.
Ikonou můžeme zadat nebo editovat osoby v jednotlivých týdnech.
Jednotlivé volby uložíme ikonou . Uložíme i celou nabídku pořádkové služby.
Poznámka: Uživatel s právy ředitelství může editovat pořádkovou službu u všech tříd, které má v úvazku, tedy ve kterých učí. |
Viz také