Třída MŠ

viz také

<< Klikni pro zobrazení obsahu >>

Navigace:  Evidence žáků a zaměstnanců, klasifikace, vysvědčení > Obecné pokyny pro vedení evidence = školní matriky > Třída a ročník >

Třída MŠ

viz také

Pakliže je součástí základní školy též mateřská škola, je možné třídy MŠ v systému Bakaláři evidovat. V Parametrech systému Bakaláři → záložka údaje školy vložíme tlačítkem přidat zrušit jednotku MŠ. Ve Společném prostředí Datové souboryTřídy zavedeme novou třídu, jednotku vyplníme „MŠ“.

Pro žáky MŠ není v číselnících řady položek adekvátní položka nabídky (zejména záložka Matrika, současné a předchozí vzdělávání). U  žáků vyplníme v EvidenciKarta žáka – záložka Matrika – záložka Současné vzdělávání – položku datum zahájení (datum, kdy žák do MŠ přišel), položku kód zahájení = nástup do přípravného ročníku, MŠ.

Na konci školního roku:

žáky, kteří nastoupí do 1. ročníku jiné ZŠ, fyzicky zrušíme nebo vyřadíme do bývalých žáků

žáky, kteří přejdou do 1. ročníku naší ZŠ, fyzicky zrušíme nebo vyřadíme do bývalých žáků. V průběhu procedury Nový školní rok můžeme žáky zařadit do nové třídy:

Při novém zařazení nezapomeneme v kartě žáka aktualizovat data, zejména záložku Současné vzdělávání (datum zahájení, kód zahájení a počet absolvovaných let) a záložku Předchozí vzdělávání.

Viz také:

Sumarizace vyřazení do bývalých žáků - absolventů