Dohledy v hodině, o přestávce

viz také

<< Klikni pro zobrazení obsahu >>

Navigace:  Rozvrh > Popis jednotlivých částí programu > Změny v rozvrhu (třídy, učitelé, místnosti) >

Dohledy v hodině, o přestávce

viz také

V hlavní nabídce vybereme Změny v rozvrhu a Dohledy v hodině, resp. Dohledy o přestávce. Stejnou akci vyvoláme i kliknutím na tlačítko , resp. . Dále vybereme místo dohledu, které budeme obsazovat.

Na pravé straně je seznam vyučujících, vlevo je rozvrh vybraného dozoru (nejsou-li zobrazeny všechny hodiny nastaveného rozsahu, můžeme použít rolovací lišty). Číselné údaje vedle jmen učitelů odpovídají součtům časů pohotovostí a dohledů, dle výběru na záložce učitelé v rozmístění na monitoru (pohotovosti a dohledy v hodinách ve vyučovacích hodinách, dohledy o přestávkách a obecné dohledy v minutách).

Vlevo od rozvrhu je legenda použitých barev, pod ní nalezneme indikaci hlídání kolizí.

Přidělování dohledů probíhá podobně, jako nasazování lístečků do rozvrhu. Klikneme na učitele, obarvení rozvrhu prozradí, kdy je vyučující k dispozici. Dohled přidělíme kliknutím na zvolené místo v rozvrhu (zároveň se zapíše i do rozvrhu učitele). Přidělený dohled zrušíme, klikneme-li na první pole Vyjmi dohled v okně vyučujících.

V rozvrhu dozorů lze (analogicky jako v rozvrhu učitele) provádět další změny. Klikneme na lístek s vyučujícím, čímž jej povytáhneme. Pak klikneme na místo, na které chceme dohled přesunout.

S učiteli na jednom lístku pracujeme jednotlivě nebo společně (podle nastavení v konfiguraci).

Viz též:

Suplovací pohotovost

Obecný dohled