Hlavní okno modulu

<< Klikni pro zobrazení obsahu >>

Navigace:  Grafické zpracování klasifikace >

Hlavní okno modulu

Hlavní část okna

Obsahuje záložky pro práci s jednotlivými částmi modulu. Po spuštění se vždy zobrazí záložka Rychlé náhledy, která umožňuje rychle zobrazovat základní informace o klasifikaci bez nutnosti tvořit dotazy a celé sestavy. Stačí zvolit o kom, jaké a za jaké období chceme informace a výsledek dotazu se zobrazí v malém grafu v dolní pravé části listu.

Záložka Sekvenční sestavy obsahuje seznam všech nadefinovaných sestav. Jednotlivé sestavy je možno znovu upravovat, spouštět a zobrazovat, tvořit nové sestavy pomocí jiných atd.

Záložky Správce dotazůSprávce grafů obsahují seznamy dvou základních komponent, ze kterých jsou tvořeny sestavy. Dotazy i grafy lze vytvářet, upravovat, dotazy lze samostatně spouštět bez nutnosti tvorby sestavy atd.

Tlačítkový pruh

Je umístěn nad hlavní částí okna a obsahuje tlačítka, pomocí kterých se ovládají jednotlivé záložky. V každé záložce se vždy zobrazí ta tlačítka, která lze právě použít.

V pravé části pruhu je kromě velkého nadpisu aktivní záložky také tlačítko pro nápovědu k práci s právě aktivní záložkou a tlačítko pro spuštění videoučebnice.

Stavový pruh

Je zobrazen (pokud není v parametrech systému uvedeno jinak) v dolní části okna a zobrazuje aktivní období a stav tiskové sestavy pro rychlé náhledy (pokud je aktivní právě tato záložka).

Stavový pruh lze skrýt v dialogu Parametry.