Systémové požadavky

<< Klikni pro zobrazení obsahu >>

Navigace:  Webová aplikace > Instalace webové aplikace >

Systémové požadavky

Celá webová aplikace musí být umístěna přímo na Vašem serveru u Vás ve škole. Nejlépe přímo na serveru, na kterém máte nainstalovány Bakaláře. Všichni uživatelé se připojují přímo na Vaši školu. Provoz na hostingu je ve velmi omezené míře možný, ale velmi ho nedoporučujeme (ochrana dat, aktualizace atd.).

Další možností je využít naše cloudové řešení, kdy webová aplikace a data jsou umístěna na našem cloudovém serveru, ke kterému se pak uživatelé připojují.

Co je nutné mít předem nainstalováno

Windows server - viz podporované systémy.

Internet Information Services (IIS). Toto je vlastní webový server. Vždy postačuje ta verze, která je přímo obsažena v instalaci té verze serveru Windows, které používáte.

.NET Framework viz podporované systémy.

Na serveru je vyžadováno povolené šifrování TLS 1.2. Předchozí verze jsou zastaralé a tedy potenciální bezpečnostní riziko. Nastavení TLS 1.2 lze provést i pomocí systému Bakaláři

.NET - viz .NET

program Bakaláři včetně Webové aplikace + všechny aktualizace (nebo vyšší verze). Doporučujeme mít stále nejaktuálnější verzi, protože vývoj web aplikace je v současné době opravdu rychlý a mnohé vlastnosti a nové součásti této aplikace přibývají i během roku jako standardní aktualizace.