Uložení dat

<< Klikni pro zobrazení obsahu >>

Navigace:  Rozvrh > Popis jednotlivých částí programu > Práce s daty >

Uložení dat

Aktuální stav rozvrhu lze kdykoliv uložit na pevný disk. V hlavní nabídce zvolíme Data a Uložení dat, tlačítko . Stejná činnost může být vyvolána před načtením jiné varianty a při ukončení programu, došlo-li ke změnám.

V dialogovém okně Uložení dat rozvrhu jsme informováni o tom, která varianta rozvrhu byla naposledy načtena. Chceme-li změněná data uložit místo původních, stačí kliknout na tlačítko Ok.

Rozhodneme-li se data uložit jako jinou variantu, rozvineme nabídku s názvy variant (kliknutím na šipku vpravo) a vybereme z ní požadovanou možnost, zpravidla novou variantu na posledním řádku. U vybrané varianty můžeme změnit v okénku Popis varianty její název (tabulátorem nebo kliknutím myši v okénku).

Ukládáme-li rozvrh pro Suplování, zatrhneme možnost Uložení dat pro suplování a vyplníme rovněž datum platnosti, od kdy bude rozvrh platit. Správné vyplnění data platnosti je důležité pro program Suplování, hlavně při změnách rozvrhu během školního roku.

Uložením rozvrhu pro suplování (na začátku i po změnách během školního roku) se vytvoří datová struktura pro program Suplování a Třídní knihu na období od data platnosti rozvrhu. Tím se také uloží rozvrh pro Webové aplikace. Pokud program ohlásí, že je pro dané období už uděláno suplování, musíme je zrušit. Učiníme tak v modulu Suplování v nabídce Data a Rušení suplování.

Současně musíme určit, kterým týdnem rozvrhové období začíná, zda budeme sudost týdne chápat podle kalendáře nebo podle třídní knihy. Při ukládání dat uprostřed školního roku bude předvolen týdenní cyklus, navazující na předchozí období.

Po nastavení všech parametrů provedeme vlastní uložení kliknutím na tlačítko Ok. Celou akci zrušíme pomocí tlačítka Storno.