Přenos Bakalářů na jiný server
<< Klikni pro zobrazení obsahu >> Navigace: Správa systému > Přenos Bakalářů na jiný server |
připravuje se
Převod dat spojený s vyčištěním adresářů.
1.Na starém serveru provedeme aktualizaci na poslední verzi.
2.Provedeme kompletní Archivaci.
3.Na novém serveru musí být nainstalován a nastaven SQL server. Uděláme čistou instalaci. Instalační CD nalezneme na www.bakalari.cz. Zvolíme Instalace systému Bakaláři a po zadání přihlašovacích údajů do aplikace Naše škola v Bakalářích zvolíme nová instalace systému Bakaláři.
4.Soubor z bodu 2 dearchivujeme.
Optimální je v obou výše uvedených případech zachovat připojování disku (mapování) a cesty stejné jako na starém serveru, aby se nemusely znovu vytvářet ikony a provádět registraci knihoven, v opačném případě na všech klientských počítačích znovu proveďte z CD Instalaci na síťovou stanici.
Pokud používáme Webovou aplikaci, musíme nainstalovat a nastavit webový server IIS.
Při převodu dat programu Bakaláři na jiný server máme na výběr z těchto možností:
Kompletní převod, kdy jsou zachována všechna data, ale převádějí se i "mezidata", jako dočasné soubory, zálohy, exportované soubory apod. 1.Provedeme kompletní Archivaci. 2.Pokud jsou data na SQL serveru, tak je nejprve převedeme do DBF souborů. 3.Provedeme kopii složky s Bakaláři na nový server, případně upravíme soubor \baka32.ini tak, aby cesty směřovaly do nového umístění. 4.Pokud budeme chtít spouštět Bakaláře i na novém serveru, zaregistrujeme knihovny - např. pomocí Instalace na síťovou stanici. 5.Znovu převedeme data na nový SQL server (po případné úpravě ODBC spojení). Od verze 15/16 lze při převodu dat na SQL zvolit, zda se k SQL serveru bude přistupovat pomocí driveru SQL serveru nebo pomocí ODBC spojení (nedoporučujeme, používá se pouze ve výjimečných případech). 6.Nakonec soubor z bodu 1 dearchivujeme.
Převod dat spojený s vyčištěním adresářů. 1.Na starém serveru provedeme aktualizaci na poslední verzi. 2.Provedeme kompletní Archivaci. 3.Na novém serveru uděláme čistou instalaci (vybereme demonstrační verzi) se stažením aktualizací na poslední verzi. 4.Uděláme přenos dat na nový SQL server (po případné úpravě ODBC spojení). Od verze 15/16 lze při převodu dat na SQL zvolit, zda se k SQL serveru bude přistupovat pomocí driveru SQL serveru nebo pomocí ODBC spojení (nedoporučujeme, používá se pouze ve výjimečných případech) 5.Soubor z bodu 2 dearchivujeme.
Optimální je v obou výše uvedených případech zachovat připojování disku (mapování) a cesty stejné jako na starém serveru, aby se nemusely znovu vytvářet ikony a provádět registraci knihoven, v opačném případě na všech klientských počítačích znovu proveďte z CD Instalaci na síťovou stanici. Pokud jsou data na SQL serveru a jméno (případně IP adresa) nového serveru bude jiné, pak je vhodné zvolit i jiný název ODBC spojení (uživatelům na stanici se po přihlášení do Evidenčního modulu vytvoří nové správné ODBC spojení), případně od verze 15/16 lze při převodu dat na SQL zvolit, zda se k SQL serveru bude přistupovat pomocí driveru SQL serveru nebo pomocí ODBC spojení (nedoporučujeme, používá se pouze ve výjimečných případech). Pokud používáme Webovou aplikaci, musíme nainstalovat a nastavit webový server IIS. |