SMS zprávy v Suplování

<< Klikni pro zobrazení obsahu >>

Navigace:  Elektronická pošta, www a SMS zprávy > SMS zprávy >

SMS zprávy v Suplování

Program umožňuje vygenerovat krátké zprávy o suplování pro jednotlivé vyučující a odeslat je na jejich mobilní telefony. V hlavní nabídce vybereme Tisky a Údaje o suplování jako SMS nebo stiskneme tlačítko . V zobrazeném dialogu na první záložce vybereme dny a množinu informací ze suplování, o kterých chceme informovat formou SMS zpráv. Na druhé záložce vybereme učitele, kterým se zprávy odešlou (v nabídce jsou jen ti učitelé, kteří mají v evidenci vyplněno číslo mobilního telefonu).  Program uchovává informace o odeslaných zprávách, je tedy rozumné si nastavit, aby se stejné zprávy neposílaly opakovaně. Dále je možné si zvolit, zda poslat zprávu jen v případě změny v rozvrhu nebo i tehdy, pokud k žádné změně nedošlo.

Po potvrzení dialogu se zobrazí seznam zpráv, které byly vygenerovány z nastavených parametrů pro výstup suplování a jsou připraveny k odeslání.

Způsob, jakým budou zprávy odeslány, se nastavuje v konfiguraci odesílání sms zpráv. Tento dialog je však přístupný pouze správci systému Bakaláři.