Konzulta Brno, a.s.

<< Klikni pro zobrazení obsahu >>

Navigace:  Elektronická pošta, www a SMS zprávy > SMS zprávy >

Konzulta Brno, a.s.

Připravuje se.

 

Před používáním služeb sms-operátora je nutno na počítači udělat následující kroky:

Na počítači je nutno mít nainstalovaný XML parser verze 4.0 (MS XML 4.0). Je-li parser instalován, v adresáři windows\system32 jsou přístupné knihovny msxml4.dll a msxml4r.dll). V opačném případě jej nainstalujeme pomocí programu MS Installer verze 2.0.

MS Installer 2.0 je součástí Windows XP. V nižších verzích Windows jej nejprve musíme nainstalovat (pomocí volně dostupných souborů, na instalačním CD Bakaláři v adresáři \Install\sms\konzulta)

pro Windows 95,98 a ME - InstMsiA.exe

• pro Windows NT 4.x a 2000 - InstMsiW.exe

Po úspěšné instalaci MS Installer 2.0 je možné instalovat samotný XML parser (MS XML 4.0).

Instalace MS XML verze 4.0 probíhá pomocí instalačního balíčku MSXML.MSI od společnosti Microsoft (na instalačním CD Bakaláři v adresáři \install\sms\konzulta nebo na stránkách firmy Microsoft).

pozn: V rámci nastavení postačuje instalovat jen parser. Není třeba instalovat SDK, ale jeho přítomnost nevadí.

Pro správnou funkci produktu je dále třeba provést kontrolu přítomnosti dvou souborů msvcr70.dll a msvcp70.dll v adresáři windows\system32. Nejsou-li soubory v adresáři, nakopírujeme je z adresáře install\sms\konzulta.

Nakonec je nutno zkopírovat z adresáře \install\sms\konzulta knihovnu sendsms.dll do adresáře windows\system32 a zde jí zaregistrovat příkazem regsvr32 sendsms.dll (standardní registrace knihovny v systému).