konfigurace odesílání sms zpráv

<< Klikni pro zobrazení obsahu >>

Navigace:  Elektronická pošta, www a SMS zprávy > SMS zprávy >

konfigurace odesílání sms zpráv

Připravuje se.

 

Před využitím možnosti odesílání krátkých textových zpráv na mobilní telefony je nutné nakonfigurovat přístup k poskytovateli služby vlastního odeslání SMS zpráv. Z důvodu zrušení či omezení možnosti bezplatného posílání SMSzpráv jsme byli nuceni upravit způsob odesílání zpráv z našeho systému. Plně jsme přešli na využití placených služeb.

 

obrázek

 

Na záložce Služba nastavujeme základní údaje pro odesílání SMS zpráv

Služba pro posílání SMS zpráv - vybereme operátora pro posílání SMS

Konzulta Brno, a.s. (www.konzulta.cz, www.sms-operator.cz) - jedná se o využití produktu sms-operátor, který zprostředkuje odesílání sms zpráv přes web rozhraní. Informace o aktivaci této služby (smlouva, cenové podmínky) vám poskytnou firma Pachner (www.pachner.cz) nebo přímo Konzulta Brno, a.s. Pro samotnou implementaci na vašem počítači je potřeba udělat několik kroků - příprava před využitím služeb sms-operátora.

Aktivace služby na počítači - z důvodu ochrany služby proti zneužití musí správce systému na každém počítači, kde budete odesílat SMS zprávy, zadat přihlašovací jméno a heslo do konfiguračního dialogu. Dále musí v konfiguračním dialogu na každém počítači provést aktivaci služby. Aktivace se skládá s opětovného zadání přihlašovacího jména a hesla poskytovatele služby a následného testu existence spojení. Pokud spojení proběhne bez problémů, počítač se aktivuje k odesílání zpráv. Aktivovaný počítač můžeme následně deaktivovat.

Na záložce Nastavení lze zadat měsíční limit odeslaných zpráv pro celou školu. Po překročení tohoto limitu dojde při každém odeslání zpráv k upozornění, že právě odesílané zprávy už jsou nad limit. Nedojde však k úplnému zákazu odeslání. Dále zde lze nastavit dobu, po kterou budou zprávy odeslané ze systému Bakaláři archivovány. Stisknutím na příslušné tlačítko lze zobrazit i archiv zpráv.

Na záložce Uživatelé si můžete vybrat uživatele systému, kteří před každým odesláním zpráv nemusí zadávat svoje osobní heslo. Nutnost zadání hesla před každým odesláním je však určitý ochranný prvek, zvláště v případě, pokud uživatel opustí své pracoviště bez odhlášení ze systému a někdo cizí by chtěl odeslat sms zprávy "na jeho účet".

Nastavený způsob odesílání sms zpráv je jednotný a platí ve všech modulech systému Bakaláři.